skip to Main Content
0555 804 2871 0216 337 0212

Evrakların hazırlanmasından tescil işlemlerinin tamamlanmasına kadar olan süreç titizlikle yürütülür ve her aşamada kısa durum raporları ile bilgilendirilirsiniz.

Evrakların Hazırlanması

Tescil işlemleri için gerekli evrakların hazırlanması aşamasında danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Şirket Ana Sözleşmesi

Şirket ana sözleşmesi Avrupa’da legal bütün faaliyet konularını kapsayacak şekilde hazırlanır. Özellikle belirtmek istediğiniz faaliyet konuları olursa bunu EK-C2 formu ile tarafımıza iletebilir ve ana sözleşmeye ekletebilirsiniz.

Kurucu Ortakların Belirlenmesi ve Ünvan Seçimi

EK-C3 formu ile kurucu ortak veya ortaklar belirlenir ve tercih ettiğiniz 3 şirket ünvanı tescil işlemlerine başlamadan önce uygunluğu araştırılır. İlk tercihiniz uygunsa yani daha önce tescil edilmediyse hemen satın alınır. Eğer ilk tercihiniz uygun değilse yani daha önce başka bir firma adına tescil edildiyse ikinci unvan tercihiniz hemen satın alınır.

Şirket Sermayesinin ve Ortaklara Dağılımının Belirlenmesi

EK-C2 formu ile şirket sermayesini belirleyebilirsiniz. Kuruluş aşamasında şirket sermayesini 1 Euro olarak belirleyebilirsiniz. Bulgaristan’da noterler şirket kuruluşlarında sermayesi üzerinden %0,4 (Binde Dört) harç almaktadırlar. Örnek olarak 500.000 Euro sermayeli bir şirket kurmak isterseniz bu size 2000 Euro ek masraf getirecektir.

Temsil ve İlzama Yetkili Müdürün Belirlenmesi

EK-C2 formu ile kurucu ortaklar arasından şirketinizi temsil ve ilzama yetkili müdürü belirleyebilirsiniz.

Tercüme & Lagalizasyon

Eksiksiz şekilde teslim ettiğiniz evraklar tercüme ve legalizasyon için Sofya ofisimize gönderilir. Tercüme ve lagalizasyon işlemleri bir hafta sürer.

Kira Kontratı

Kurulacak şirket için uygun bir ofis ya da daire kiralanır ve kira kontratı tescil evraklarına eklenir.

Tescil İşlemi

Tescile hazır hale gelen dosya ilgili bakanlık ve Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası’nda tesciline başlanır. Tescil kararları çıkana kadar süreç tarafımızca takip edilir ve ortalama 14 iş günü dahilinde sonuçlandırılır.

Banka Hesaplarının Açılması

Tarafımıza vereceğiniz bir vekaletname ile şirketinizin banka hesapları açılır. Dilerseniz bu işlemi vekalet vermeden bizzat kendiniz Bulgaristan’a gelerek te yapabilirsiniz.
Banka hesapları da açılan şirket artık; muhasebeci ve gümrük müşaviri firmalar ile sözleşmeler yapabilir, kiralama, alım-satım, ithalat-ihracat işlemlerine başlayabilir. Şirketiniz hayırlı olsun.

Şimdi Ara
×Close search
Ara