skip to Main Content
0555 804 2871 0216 337 0212

Turquality, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı. Programın esas hedefi Türkiye’nin katma değerli ürünler üretmesini sağlamak ve ihracat artışını desteklemek şeklinde özetlenebilir.

Program klasik ihracat desteklerinden farklı olarak salt ihracatı artırmak yerine firmaların markalaşma hedeflerine katkıda bulunuyor. Program Ekonomi Bakanlığı ve TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) işbirliğiyle yürütülüyor.

Turquality Destek Programı’ndan yararlanabilmek için öncelikle müracaat eden markanın Türkiye’de tescilinin yapılmış olması gerekiyor. Ardından hedef pazarların en az birinde markanızın tescil edilmesi şartı var. Bu kriterlere uygunsanız doğrudan başvurabilirsiniz. Bununla birlikte ihracat yapmaları ve belli bir ihracat hacmine sahip olmaları isteniyor. Ön incelemeden geçen firmalar, sırasıyla bu desteklerden yararlanma hakkı kazanıyor. Uygun bulunan markalar bu programlardan aşama aşama yararlanıyor.

Verilen destekler ve başvuru süreci hakkında daha geniş bilgi için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı Turquality sitesini ziyaret ediniz.

Şimdi Ara
×Close search
Ara